Jak bezpečně a efektivně vyčistit sluchátka Apple AirPods?

Bezdrátová sluchátka Apple AirPods disponují dokonalým párováním s jablečnými produkty a potenciální zákazníky ohromí především svým atraktivním designem. Uhlazený vzhled v kombinaci s bílou barvou působí už na první pohled skvělým dojmem, nicméně to s sebou přináší také snadné zachycení všemožných nečistot. Ať už se jedná o drobné prachové částice, miniaturní otvory sluchátek dokáží při běžné údržbě pořádně potrápit. V tomto článku se společně podíváme na to, jak bezpečně a efektivně vyčistit sluchátka, aniž by došlo k poškození, nebo jiným potížím, aby jste brzo nemuseli sluchátka opravovat nebo reklamovat.

Apple na svých oficiálních stránkách uvádí, že byste měli použít k čištění vnějšího krytu sluchátek měkký a suchý hadřík, který nebude pouštět vlákna. Je důležité poznamenat, že se do jednotlivých otvorů nesmí dostat žádná tekutina, jelikož můžete dojít nenávratně k poškození vnitřních komponentů. K úplnému čistění není potřeba využívat čistící prostředky, vodu, nebo jiný chemický přípravek. Tímto zákrokem totiž snadno poškodíte membránu.

 

Dostáváme se do další fáze údržby. Pro čištění mikrofonu a reproduktorové sítky se doporučuje použít jemný, vatový tampon a pokud v síťce reproduktorů náhodou zůstaly drobné nečistoty, pak je můžete vyjmout čistým, suchým kartáčkem s jemnými štětinami. V tomto případě ale zapomeňte na ostré předměty či abrazivní materiály.

Elegantní, dobíjecí pouzdro od sluchátek je část zařízení, která se nejrychleji zašpiní. Nejlepším způsobem čištění nabíjecího pouzdra je hadřík z mikrovlákna. Většina nečistot by měla jít odstranit samotným hadříkem, nicméně pokud se nedaří, můžete „mírně navlhčit hadřík 70% isopropylalkoholem“ – je však důležité, abyste nedostali žádnou tekutinu do nabíjecího portu v dolní části pouzdra. Pokud zůstaly nečistoty v konektorech, pak je odstraníte suchým a čistým štětečkem s jemnými štětinami. Možná si pokládáte otázku, jak často provádět údržbu. Doporučujeme se držet intervalu v rozmezí jednoho týdne. Čištění je základ, jelikož mají prachové usazeniny vliv na kvalitu zvuku. Při poškození sluchátek je jedinou možností výměna za nový kus.

Dopřejte ten správný Apple servis Vašim sluchátkům i dalším zařízením jako je iPhone, Macbook, iPad a další v našem Apple Premium Servisu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *