Proč opravit iPhone display u nás

Proč jen nutné reagovat rychle, aby jste ušetřili?
Následky neopraveného displeje opravu prodraží někdy jsou opravy iPhone už nerentabilní.

Stačí jedno uklouznutí, upadnutí, náraz a displej vašeho telefonu má hned přivozený nevzhledný módní prvek v podobě pavouka na jeho skle nebo nedej bože display úplně vysypaný. A to jej můžete nosit klidně i v krytu a s ochranným sklem.

Typický příklad: „když funguje displej, proč bych hned běžel do servisu měnit sklo?“ Odpověď se dozvíte v následujícím textu.

Rozbitý displej iPhone

Prasklé sklo může vypadat jen jako drobná piha na kráse vašeho telefonu. Myslíte si, že se vám jen sníží komfort používání a budete se prostě muset smířit s tím, že na veškerý obsah budete koukat přes nějaké praskliny. Myslíte si, že je to ještě únosné a že raději ušetříte. Ano, jistě, teď ušetříte, za chvíli ale budete muset vynaložit nepoměrně více financí na opravu „vedlejších efektů“ této vaší nehody.

Následky neopraveného displeje mohou vést k dalším a dalším poškozením

Dlouhodobým používáním zařízení s prasklým sklem jeho displeje jej vystavujete vysoké pravděpodobnosti dalšímu možnému poškození. I když je rozbité jen vrchní sklo displeje a telefon je jinak funkční, dle míry poškození skla se z něho mohou uvolňovat střepy. Ty nejen že mohou ublížit vám, ale i vašemu telefonu.

Na tomto skle je vidět, že už se pomalu začíná „sypat“. Nebude to trvat dlouho a telefon přestane být zcela použitelný. Už v tento moment velice špatně reaguje na různá gesta.

pavouk na displeji iphone

Je tomu z toho důvodu, že se snadno dostanou do samotných útrob zařízení, kde mohou napáchat o poznání větší škody. V krajních situacích se dovnitř mohou dostat i nečistoty, které si také nebudou s obsaženou elektronikou brát servítky. A to je jen začátek. Teď máte pouze prasklé sklo, ale jakmile telefon dostane další nečekaný úder pod pás, sklo už se vám může vysypat kompletně. Takto poničený materiál už totiž nemá takovou soudržnost a odolnost. A jak jistě tušíte, stane se to v ten nejméně vhodný okamžik.

Poškozené sklo displeje však může mít na svědomí ještě další neduhy. Budete-li mít „štěstí“, dočkáte se jen horšího podsvícení displeje, v horším případě se vám na něm budou dělat i tmavé skvrny, či dotyková plocha displeje přestane úplně reagovat. A jak jistě tušíte, v takovém případě už vám bude takový telefon prakticky k ničemu.

Voda není prasklého skla kamarád

I když může být váš telefon vodotěsný sebevíc, jeho výrobce se při jeho testování zaměřuje na ty partie, odkud tuší, že by se do telefonu mohla nějaká ta kapalina dostat a patřičně je „utěsní“. Rozhodně nepočítá s tím, že pokud si rozbijete sklo displeje, tak s těmito pavouky na něm půjdete do koupelny, sauny, nebo snad k bazénu.

Tak přesně touto dírou se do útrob zařízení začne dostávat značné množství nečistot, které uvnitř mohou napáchat ještě více poškození. O vodě ani nemluvě. Už jen to vlhko je zde značným problémem.

displej iphone díra a pavouk

Samotní výrobci většinou uvádějí, že i když jsou jejich telefony vodotěsné, na poškození kapalinou se nevztahuje záruka. Jen pro zajímavost, oprava zařízení po vniknutí tekutiny se pohybuje od 800 Kč dle modelu vašeho telefonu. Pokud se vám do něho tedy přes praskliny ve skle dostane voda a napáchá uvnitř škody, můžete si k ceně výměny skla/displeje přičíst i toto „sušení a odbahňování“.

Výměna displeje už přitom nevyjde na tak nekřesťanský peníz, jako v minulosti. V případě iPhonu SE zaplatíte za výměnu skla 1 090 Kč, za výměnu celého předního panelu pak 1 290 Kč. U iPhonu 6s jsou ceny 2 090 Kč, respektive 2 390 Kč. Výměna skla iPhone 7 Plus telefonu vás vyjde na 2 990 Kč, výměna předního panelu pak na 3 190 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *