Jak bude vypadat nový iPhone? iPhone XS, XS Max, iPhone 9

Přesně za týden je tady další Apple Keynote a to zrovna ta nejvíce očekávaná a sledovaná. Každoroční představení nových iPhonů poutá enormní pozornost a není se tak čemu divit, že se vždy vyrojí množství spekulací, co vlastně zase ten Apple ukáže. Abyste nemuseli dlouho hledat, co je nebo není pravda, přečtěte si několik velmi pravděpodobných scénářů, kam se budou nová zařízení ubírat a na co se připravit.

iPhone XS jako nástupce iPhonu X

Jaký nový model ponese název?  Písmeno X signalizuje desítku, loni to bylo totiž 10 let, co Apple iPhony uváděl na trh. Logickým pokračovatelem by mohla být jedenáctka, tedy XI, ale více je pravděpodobné označení XS. Stalo by se tak poprvé od roku 2015, kdy Apple přišel s iPhonem 6S.

iPhone XS Max – největší iPhone všech dob

Možná se dočkáme 6,5″ verze s dosud novým názvem „iPhone Xs Max“. Apple neplánuje používat stejné označení „Plus“, které používalo od doby, kdy byl představen iPhone 6 Plus a „Max“ by mohl být nahrazením.

iPhone Xs Plus“ je těžké říct, ale „iPhone Xs Max“ je snadnější na vyslovnost. 6.5″ iPhone Xs Max bude prodáván vedle 5,8″ iPhone Xs a 6,1″ iPhone, který ještě nemá název.

Levný iPhone 9 – 6,1palcový

Nejméně  o to víme o nejlevnějším modelu. K iPhone 9 nemám zatím dostatek informací, ale Apple uvede pravděpodobně velmi drahé telefony, mohl by ukázat i cenově přijatelnější variantu okleštěnou o některé funkce. Design telefonu má být podobný, ne-li stejný, takže i v tomto případě se dočkáme displeje takřka přes celou přední stranu zařízení a horního výřezu.

Zobrazovací panel ale nebude osazen OLED technologií, nýbrž LCD displejem. Tak, jako je tomu nyní například u iPhonů 8. Kvalita zobrazení by tak měla být minimálně stejná. Možná je i konstrukce z měkčího hliníku oproti nerezové oceli, kterou Apple používá pro iPhone X.

Nové barvy

Apple  pravděpodobně nabídne  například i modrou, oranžovou a různé další odstíny. Pravděpodobně bude chtít pokračovat i v programu PRODUCT(RED), který napomáhá v boji s rakovinou a na jaře tohoto roku podobně nabídl iPhony 8.

Cena

Podle německých zdrojů bude iPhone Xs Max bude cena jeho základní varianty korespondovat s cenou základní varianty loňského iPhonu X, která je v Německu rovných 1149 Euro. Menší 5,8” iPhone Xs začne s cenovkou 909 Euro, což koresponduje s cenou základního modelu iPhonu 8 Plus a nejlevnější iPhone 9 s 6,1” LCD displejem začne na 799 Eurech, což odpovídá ceně základního modelu iPhonu 8.

Pokud pak ceny porovnáme německé ceny s cenami českými, měli bychom za LCD iPhone zaplatit 20 990 korun, za iPhone Xs 23 990 korun a za iPhone Xs Max 29 990 korun. Ceny prémiových modelů by tak měly být poměrně příznivé. Naopak model nejlevnější zas tak levný není. Co se pak týče příplatků za verze s vyšší kapacitou úložiště, u těch by se měly ceny též shodovat s těmi, za které prodává Apple nynější modely.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *